Dobrodošli, z vami sem Katja Kozlovič
Sem mama dveh krasnih fantov, dvojčkov Lana in Maja, ki sta v moje življenje prinesla »čisto« zrcalo, preko katerega mi je omogočena največja osebnostna rast.
Želja po še globljem in celovitem razumevanju človekovega doživljanja in delovanja me je popeljala na študij zakonske in družinske terapije, v okviru katerega sem zaključila program izpopolnjevanja na tem področju ter se specializirala za otroško igralno terapijo. Poleg tega sem tudi doktorska kandidatka v omenjenem programu. Vse dosedanje izkušnje so me nagovorile k temu, da sem pričela proučevati in se specializirati za razumevanje širšega področja povezanosti in soodvisnosti odnosov v družini (od partnerskega do starševskega odnosa) ter vpliva zunanjih dejavnikov na družinske odnose.
Tukaj sem za vas, samo pokličite me
Pokličite me: (031) 333-909
Napišite mi sporočilo: info@lanimaj.si
Iz kje izhajam?
Po izobrazbi sem magistrica kadrovskega menedžmenta, univerzitetna diplomirana pedagoginja in andragoginja z dolgoletnimi izkušnjami na celotnem kadrovskem področju v bančništvu, predvsem na področju kadrovanja, izobraževanja in širšem področju razvoja zaposlenih v organizaciji, ki se nanaša na spremljanje in ocenjevanje delovne uspešnosti z vodenjem letnih pogovorov, razvojem ključnih kadrov in upravljanjem zadovoljstva zaposlenih ter organizacijske klime. Na začetku svoje karierne poti sem vpeljala nov sistem internega izobraževanja, za katerega je banka prejela nagrado Top 10 Izobraževalni management, ki jo podeljuje Planet GV.
V zadnjih desetih letih sem bila odgovorna za širše področje razvoja ključnih zaposlenih, s poudarkom na sistematičnem razvoju vodij in perspektivnih kadrov, talentov. Zasnovala in vodila sem projekt razvoja mladih perspektivnih kadrov, ki je leta 2010 dosegel tretje mesto v okviru nominacij za nagrado projekta HRM pod okriljem Planeta GV. Vključena sem bila tudi v mednarodne projekte, povezane z razvojem zaposlenih.
POT V PSIHOTERAPIJO IN OSEBNI KOVČING
Skozi večletno delo na širšem kadrovskem področju in permanentnemu dopolnjevanju znanja s področja dela z ljudmi, je v meni rasla želja po še celovitejšem, pristnem in globljem delu z ljudmi, kjer se jim lahko res z vso iskrenostjo, dobronamernostjo in neobremenjenostjo posvetim in jim pomagam zaživeti in uresničiti sebe. Po več letih dela v velikem sistemu, v katerem sem pridobila dragocena znanja in izkušnje (tako strokovne kot odnosne) in specializaciji iz psihoterapije, sem se odločila za samostojno pot, na kateri resnično uresničujem sebe.
To zame ni samo delo, poklic – tu čutim, da je moje poslanstvo.
Kako delujem?
Terapevtsko delo opravljam v dveh centrih po modelu relacijske družinske terapije pod rednim supervizorstvom. Terapevtsko obravnavo zagotavljam v skladu z etičnim kodeksom Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije. Sem članica Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije in društva Center za psihoterapijo in psihosocialno pomoč Koper (CPPK). Sodelujem tudi z območnim centrom za socialno delo.
Sodelujem tudi na strokovnih posvetih in konferencah s področja HRM ter vodim manjše delavnice in skupine za osebnostni razvoj. Svoje znanje sem predajala v obliki krajših predavanj in predstavitev tudi na Fakulteti za management v Kopru in Gea Collegeu.
V okviru Družinskega centra Skupaj (http://www.centerskupaj.si/) opravljam terapije v Novi Gorici in Kopru. Samostojno pa terapije izvajam v Izoli.
Strokovna usposobljenost
TERAPEVTSKI MODEL, IZ KATEREGA ČRPAM ZNANJE ZA VODENJE POGOVOROV
Relacijska družinska terapija je inovativen model terapevtske obravnave, ki jo je razvil prof. dr. Christian Gostečnik. Predpostavlja, da je človek bitje odnosov in njegovo telo vedno govori resnico. Model se dopolnjuje z najnovejšimi spoznanji s področja nevroznanosti.
Vključuje znanstvena dognanja o delovanju človeške psihe in njeni organski podlagi ter empatijo, katere bistveni element je sočutje.
Relacijska družinska terapija vključuje predelavo negativnih izkušenj, ovrednotenje, usmerjanje, nudenje opore in sprejemanje odgovornosti za svoje življenje. Na človeka gleda celostno in ga obravnava v okviru družinskih odnosov v več generacijah, ki s svojo dinamiko močno vplivajo na oblikovanje posameznikove osebnosti. V središče obravnave postavlja odnos z bližnjimi, katerega vzdušje se vtisne v posameznikovo psihično strukturo, zato ga je prisiljen ponavljati, dokler se zaradi destruktivnih posledic ne odloči za spremembo.
Pri tem mu lahko pomaga terapevt, s katerim začne ustvarjati odnos spoštovanja in sočutja. V pogovorih med posameznikom, parom ali družino in terapevtom se postopoma odkrivajo nezavedni vzroki težav. Vse to omogoča večjo funkcionalnost posameznika in bolj zadovoljujoče odnose.
Model je priznan s strani Ameriškega združenja za zakonsko in družinsko terapijo in je prejel drugo nagrado na Forumu inovacij 2010 v Sloveniji.
Pomen imena ``Lanimaj``
Logotip je sestavljenka iz imen obeh sinov – Lan in Maj. Združuje ju črka -i-, ki označuje njuno povezanost, povezanost njunih duš. Na sredini tako nastane beseda »anima«, kar v slovenščini pomeni duša. Duša je najgloblji in najdragocenejši del človeka. Pri svojem delu skušam klientom, strankam omogočiti, da pridejo v stik s seboj, svojim bistvom, svojo dušo, s tem, kar so. Duša nas dela žive in življenju daje vrednost.